Styrelse

Innovations­företagen styrelse vald på årsmötet den 7 maj 2020 pressmeddelande

23 juni 2020 hölls en extra stämma med anledning av fyllnadsval.

 

Ordförande: Charlotte Bergman, ELU Konsult AB

Ann-Louise Lökholm Klasson, Sweco Sverige AB (fyllnadsval 23/6)

Anneli Liljemark, Liljemark Consulting AB

Erik Landgren, Kiwa Inspecta Sverige AB

Jens Wickström, Sigma Industry West AB

Johan Dozzi, Tyréns AB

Ljot Strömseng, Norconsult AB

Mårten Leringe, C.F. Møller Sverige AB (fyllnadsval 23/6)

Niklas Sörensen, Ramboll Sweden AB

Ulla Bergström, White arkitekter AB

Sara Lindmark, i3tex AB

Magnus Höij, Innovations­företagen

 

 

 

Kontaktuppgifter

Charlotte Bergman, ELU Konsult AB, ordförande
charlotte.bergman@elu.se

Ann-Louise Lökholm Klasson, Sweco Sverige AB
ann-louise.lokholm-klasson@sweco.se

Anneli Liljemark, Liljemark Consulting AB
anneli.liljemark@liljemark.net

Erik Landgren, Kiwa Inspecta Sverige AB
erik.landgren@kiwa.com

Jens Wickström, Sigma Industry West AB
jens.wickstrom@sigma.se

Johan Dozzi, Tyréns AB
johan.dozzi@tyrens.se

Ljot Strömseng, Norconsult AB
ljot.stromseng@norconsult.com

Måren Leringe, C.F. Møller Sverige AB
mle@cfmoller.com

Niklas Sörensen, Ramboll Sweden AB
niklas.sorensen@ramboll.se

Ulla Bergström, White arkitekter AB
ulla.bergstrom@white.se

Sara Lindmark, i3TEX AB
sara.lindmark@i3tex.com