Styrelse

Innovations­företagen styrelse vald på
årsmötet den 12 maj 2022.

Sara Lindmark, ordf
Together Tech AB

Alexandra Hagen
White Arkitekter AB

Anders Wärefors
Bjerking AB

Anneli Liljemark
Liljemark Consulting AB

Ann-Louise Lökholm
Klasson
Sweco Sverige AB

Daniel Nord
FOJAB Arkitekter AB

Erik Landgren
Kiwa Sweden AB

Håkan Danielsson
WSP Sverige AB

Jens Wickström
Sigma Industry West AB

Magnus Höij
Innovations­företagen

Mårten Leringe
C.F. Møller Sverige AB

Tore Strandgård
Incoord AB

Pressmeddelande 2022-05-12:

Together Tech

Vid Innovations­företagens årsmöte valdes en delvis ny styrelse med Sara Lindmark, vd Together Tech, som ny ordförande.

Läs mer


Årsmöteshandlingar till årsmötet 2022-05-12

Dagordning Årsmöte 2022

Årsredovisning 2021

Revisionsberättelse 2021

Verksamhetsberättelse 2021

Förslag till medlemsavgifter 2023

Valberedningens förslag 2022

Stadgar

Innovations­företagens stadgar

 

 

 

 

 

 

Kontaktuppgifter

Sara Lindmark, Together Tech AB, ordförande
sara.lindmark@togethertech.com

Alexandra Hagen, White Arkitekter AB
alexandra.hagen@white.se

Anders Wärefors, Bjerking AB
anders.warefors@bjerking.se

Anneli Liljemark, Liljemark Consulting AB
anneli.liljemark@liljemark.net

Ann-Louise Lökholm Klasson, Sweco Sverige AB
ann-louise.lokholm-klasson@sweco.se

Daniel Nord, FOJAB Arkitekter AB
daniel.nord@fojab.se

Erik Landgren, Kiwa Sweden AB
erik.landgren@kiwa.com

Håkan Danielsson, WSP Sverige AB
hakan.danielsson@wsp.com

Jens Wickström, Sigma Industry West AB
jens.wickstrom@sigma.se

Mårten Leringe, C.F. Møller Sverige AB
mle@cfmoller.com

Tore Strandgård, Incoord AB
tore.strandgard@incoord.se