Styrelse

Innovations­företagen styrelse vald på årsmötet den 7 maj 2020.

 

Charlotte Bergman, ordf
ELU Konsult AB

Anneli Liljemark
Liljemark Consulting AB

Ann-Louise Lökholm
Klasson*
Sweco Sverige AB

Daniel Nord
FOJAB Arkitekter AB **

daniel nord

Erik Landgren
KIWA Inspecta Sweden AB

Jens Wickström
Sigma Industry West AB

Johan Dozzi
Tyréns AB

Ljot Strömseng
Norconsult AB

Magnus Höij
Innovations­företagen

Måren Leringe *
C.F. Møller Sverige AB

Niklas Sörensen
Ramboll Sverige AB

Sara Lindmark
i3tex AB

Stadgar

Innovations­företagens Stadgar

 


* Ann-Louise Lökholm Klasson och Mårten Leringe valdes båda in vid en extrastämma med anledning av fyllnadsval den 23 juni 2020.

** Daniel Nord valdes in vid en extrastämma för fyllnadsval  15 oktober 2020.

Läs pressmeddelandet

Valberedningens förslag:
Fyllnadsval Innovations­företagen 2020-10-15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktuppgifter

Charlotte Bergman, ELU Konsult AB, ordförande
charlotte.bergman@elu.se

Ann-Louise Lökholm Klasson, Sweco Sverige AB
ann-louise.lokholm-klasson@sweco.se

Anneli Liljemark, Liljemark Consulting AB
anneli.liljemark@liljemark.net

Daniel Nord, FOJAB Arkitekter AB
daniel.nord@fojab.se

Erik Landgren, Kiwa Inspecta Sverige AB
erik.landgren@kiwa.com

Jens Wickström, Sigma Industry West AB
jens.wickstrom@sigma.se

Johan Dozzi, Tyréns AB
johan.dozzi@tyrens.se

Ljot Strömseng, Norconsult AB
ljot.stromseng@norconsult.com

Måren Leringe, C.F. Møller Sverige AB
mle@cfmoller.com

Niklas Sörensen, Ramboll Sweden AB
niklas.sorensen@ramboll.se

Sara Lindmark, i3TEX AB
sara.lindmark@i3tex.com