Styrelse

Innovations­företagen styrelse vald på
årsmötet den 12 maj 2022.

sara lindmark

Sara Lindmark, ordf
Together Tech AB

alexandra hagen

Alexandra Hagen
White Arkitekter AB

Anders Wärefors
Bjerking AB

anneli liljemark

Anneli Liljemark
Liljemark Consulting AB

Ann-Louise Lökholm Klasson

Ann-Louise Lökholm
Klasson
Sweco Sverige AB

Fotograf: Anna

Thorbjörnsson

daniel nord

Daniel Nord
FOJAB Arkitekter AB

Erik Landgren
Kiwa Sweden AB

jens wickström

Jens Wickström
Sigma Industry West AB

ander persson

Anders Persson
Innovations­företagen

mårten leringe

Mårten Leringe
C.F. Møller Sverige AB

tore strandgård

Tore Strandgård
Incoord AB

Pressmeddelande 2022-05-12:

Together Tech

Vid Innovations­företagens årsmöte valdes en delvis ny styrelse med Sara Lindmark, vd Together Tech, som ny ordförande.

Läs mer


Årsmöteshandlingar till årsmötet 2022-05-12

Dagordning Årsmöte 2022

Årsredovisning 2021

Revisionsberättelse 2021

Verksamhetsberättelse 2021

Förslag till medlemsavgifter 2023

Valberedningens förslag 2022

Stadgar

Innovations­företagens stadgar

 

 

 

 

 

 

Kontaktuppgifter

Sara Lindmark, Together Tech AB, ordförande
sara.lindmark@togethertech.com

Alexandra Hagen, White Arkitekter AB
alexandra.hagen@white.se

Anders Wärefors, Bjerking AB
anders.warefors@bjerking.se

Anneli Liljemark, Liljemark Consulting AB
anneli.liljemark@liljemark.net

Ann-Louise Lökholm Klasson, Sweco Sverige AB
ann-louise.lokholm-klasson@sweco.se

Daniel Nord, FOJAB Arkitekter AB
daniel.nord@fojab.se

Erik Landgren, Kiwa Sweden AB
erik.landgren@kiwa.com

Jens Wickström, Sigma Industry West AB
jens.wickstrom@sigma.se

Mårten Leringe, C.F. Møller Sverige AB
mle@cfmoller.com

Tore Strandgård, Incoord AB
tore.strandgard@incoord.se